Home Piwo Kontrabanda, szmugiel, bimbrownictwo

Kontrabanda, szmugiel, bimbrownictwo

by Michał

 schematy walki z obostrzeniami są wszędzie podobne


Oglądaliście kiedykolwiek materiały dokumentalne WFDiF dotyczące szlachetnej walki komunistów, ramieniem wykonawczym w postaci MO, z elementem reakcyjnym i wrażym ideologicznie jakim byli bimbrownicy? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca to przypuszczam, że przeglądając te zdjęcia jest szansa, że się ubawicie.


Wiadomo, że taki bimbrownik to szatan w ludzkiej skórze, wywrotowiec, nie pojmujący logiki wprowadzenia prohibicji. Normalnie Jakub Wędrowycz. A są rejony w naszym pięknym kraju przednią księżycówką słynące.


Wracając do meritum. Jak widać na załączonych obrazkach metody walki z władzą wszędzie są takie same. Oraz władzy z niepokornymi obywatelami.


Swoją drogą kwestia prohibicji w Belgii jest dosyć zabawna, w jednej z najbardziej znanych knajp piwnych Het Hemelrijk w Hasselt na 500 marek piwa (nie sprawdzałem, wierzę na słowo) piw o zawartości mniej niż 6-7% alkoholu było mniej niż 10.

Przestań pić, chodź z nami budować szczęśliwe jutro.
A ja tutaj popieram kulturę alkoholu w kuchni.
Alkohol to trucizna i nieszczęście. Gradobicie i wybuch wulkanu.
Wszystkie narody są pomysłowe w kwestii szmuglu.
Wiwat technika.
Nie takie rzeczy u nas na Podlasiu się znajdują.
Makieta sprzętu bimbrownika.
MO w Legionowie.

 

Może Ci się również spodobać

Cześć! Moja strona używa ciasteczek w celu bezproblemowego jej działania. Podejrzewam, że nie jest to dla Ciebie problemem, natomiast w każdej chwili możesz je wyłączyć z poziomu przeglądarki. Akceptuję Więcej informacji