Home Piwa AleBrowar i Port Brewing

AleBrowar i Port Brewing

by Michał

co wspólnego mają z rudą na myszach?


Dzisiaj dwa piwa mające powiązania z whiskey/bourbonem. Nieprzypadkowo oba to stouty. I to w dodatku zacne.


AleBrowar Smoky Joe edycja fanowska

smoky joe

Piana: Piękna, bujna, o idealnej konstrukcji, brązowawa, pięknie oblepia szkło i wolno opada.

Barwa: Stout.

Zapach: Tak jak w „standardowej” edycji grają przede wszystkim torfowe fenole. Tylko, że w tym przypadku mamy ich zdecydowanie więcej. Nie jest to oczywiście Nogne 100% Peated, ale to akurat lepiej dla AleBrowaru ;) Przy oczywiście całym moim uwielbieniu do tego wynalazku od Nogne. Dodatkowo wybrzmiewa słodowość, słody palone, czekolada, wanilia, drewnianość i lekkie estry owocowe. Po ogrzaniu wychodzą delikatne nuty whiskey.

Smak: Średnie wysycenie, średnia pełnia. Pierwszy akord składa się z aksamitnej słodowości oraz wanilii. W drugim pojawia się whiskey, beczka, drewnianość, czekolada, kawa i lekki karmel. Finisz aksamitny czekoladowo-whiskey-kawowy. Charakterny.


Osobiście głosowałem właśnie na takie rozwiązanie kwestii wyboru piwa przez fanów. I nie zawiodłem się. Co torfowe fenole, to torfowe fenole. Szczególnie w połączeniu z aromatem whiskey.



Port Brewing Santa’s Little Helper Imperial Stout Aged in Oak Barrels

port brewing 2

Piana: Bujna, piękna konstrukcja, co ciekawe odcień jest wręcz oliwkowy. Wolno opada i znaczy szkło.

Barwa: Idealnie czarna.

Zapach: Beczka po bourbonie, amerykańska ruda na myszach, wanilia, czekolada, likier kawowy, lekkie estry owocowe (brzoskwinia, gruszka), lekkie aromaty słodowe i palone. Bardzo zbalansowany aromat, przyjemny.

Smak: Cholernie aksamitne, zbalansowane i pełne. Alkohol doskonale zamaskowany. Pierwszy akord uderza potęgą pełni, whiskey, słodowością i cukrami resztkowymi. W drugim cały czas brzmi whiskey, dodatkowo pojawia się czekolada, espresso, wanilia burbońska, lekkie estry gruszkowe i brzoskwiniowe. Finisz palony, z cierpkością typową dla kawy, ale jednocześnie aksamitny, praktycznie bez goryczki.

port brewing


Świetne piwo. Zestawiłbym je razem z Anderson Valley Bourbon Barrel Stout. Oba piwa są na drugim miejscu po Bourbon County.

Może Ci się również spodobać

Cześć! Moja strona używa ciasteczek w celu bezproblemowego jej działania. Podejrzewam, że nie jest to dla Ciebie problemem, natomiast w każdej chwili możesz je wyłączyć z poziomu przeglądarki. Akceptuję Więcej informacji